מקדשי דנדרה / זודיאק של דנדרה

מאמרים נוספים

מקדש דנדרה זהו מקדש מצרי מאוד עתיק והוא אחד מהמקדשים העתיקים השמורים ביותר במצרים שהוקדש לאלה חתחור שהיא אלת היופי והאהבה , השוכן על הגדה המערבית של נהר הנילוס כ-4 ק"מ מהנהר, כ-2.5 ק"מ דרומית-מערבית לעיר דנדרה שבמצרים העליונה, וכ-60 ק"מ צפונית ללוקסור.

המקדש נבנה בתקופה התלמיית ונשלם בתקופה הרומית, והוא אחד מהמקדשים המצריים השמורים ביותר בעולם. במתחם המקדש תוכלו לראות תבליטים עתיקים, כתובות קדומות, סמלים ואמנות של אותה התקופה העתיקה והמיוחדת.

אחד מהאלמנטים הייחודיים של המקדש הוא גלגל המזלות של מקדשי דנדרה, שמראה את החיבור בין האסטרונומיה המצרית לאסטרולוגיה היוונית. גלגל המזלות המפוסל של דנדרה  הוא תבליט מצרי ידוע מתקרת הפרונאוס (או האכסדרה) של קפלה המוקדשת לאוזיריס במקדש חתור בדנדרה, המכיל תמונות של מזל שור (השור) והמאזניים ועוד. זודיאק דה דנדרה עם 48 קבוצות הכוכבים של קלאודיוס תלמאוס מזוהים בבירור בין 72 קבוצות הכוכבים הנוכחיות בגלגל המזלות הזה.

מקדש האלה חתחור

מקדש האלה חתחור הוא המבנה המרכזי באתר. המתחם מתחיל באולם היפוסטיל גדול הכולל 24 עמודים המסודרים ב-4 שורות, וכל עמוד אשר נמצא באולם, נושא כותרת עם פניה של האלה חתחור בעיצוב של פני-פרה. כל הכותרות נהרסו כבר בתקופה ההיא, אך בקטעים רבים מהתקרה של המבנה שרד הצבעה המקורי. המקדש עוטר בתקופתו של הקיסר הרומי טיבריוס בשנת 34 לספירה.

טיולים נוספים של עמק המכלים

חברת עמק המלכים מתמחה בטיולים היסטוריים ועוצרי נשימה ליעדים נבחרים במצרים, ויחד עם המדריכים שלנו תוכלו לחוות חוויה בלתי נשכחת אשר תלווה אתכם לאורך תקופה ארוכת שנים. מעבר לטיול למקדשי דנדרה, תוכלו להנות מיעדים אטרקטיביים נוספים, כמו:

  • טיול עוצר נשימה לפירמידות המדוברות והעתיקות.
  • טיול מרהיב לאלכסנדריה.
  • טיול לקהיר המשלבת בתוכה היסטוריה עתיקה לצד תקופה עדכנית.
  • טיול לסכר אסואן שהוא מערכת של שני סכרים על נהר הנילוס המכונים "סכר אסואן הגבוה" ו"סכר אסואן הנמוך ועוד, כל מה שנותר לכם, זה להגיע עלינו לעמק המלכים ולתאם עבורכם את הטיול הבא שלכם.

הטיולים שלנו

מסע ליוון העתיקה
8 ימים
סטטוס הטיול: בהרשמה
14/10/24 - 21/10/24
צפון יוון
מסע ליוון העתיקה
8 ימים
סטטוס הטיול: הטיול מלא
13/6/24-21/6/24
צפון יוון

תפריט נגישות

WhatsApp Chat