טיול לאבו סימבל

מאמרים נוספים

טיול לאבו סימבל הוא טיול קליל ומאוד כיפי לכלל המבקרים בה. אבו סימבל היא עיר קטנה ומלאה בקסם ושוכנת לא רחוק מגבול מצרים-סודאן ולצד נהר הנילוס. בעיר אבו סימבל מאוד קל לטייל בה ברגל והיא יעד נהדר לטיול יומי קליל וממלא באנרגיות טובות.

אבו סימבל זהו אתר ארכיאולוגי אשר נמצא בעיר אבו סימבל והאתרים המרכזיים בהם ניתן לבקר הם שני המקדשים ההיסטוריים מקדש ראמסס השני ומקדש "הת'ור" של נפרטיטי כמעט ונשטפו על ידי מפלס המים העולה של הצטברות מי הנילוס מדרום לסכר אסואן (אשר נבנה למטרת אגירת המים מדרומו.

שני המקדשים נבנו על ידי הפרעונים סתי הראשון ורעמסס השני, בין השנים 1284 לפנה"ס ל־1264 לפנה"ס לערך. המקדשים ניצלו ושוחזרו כאשר עבודות השימור החלו כבר בשנות ה-60 המוקדמות. יחד עם חברת עמק המלכים נחווה יחד את החוויה היוצאת דופן ונחיה את מצרים העתיקה ונרגיש את רוח הדברים לצד סיפורים מרהיבים ומלאים בהיסטוריה מצמררת.

המקדש הגדול

שער הכניסה למקדש הגדול נמצא בין שני פילונים שהוא הכניסה למקדש. בסמוך לפילונים ניתן לראות פסלים ענקיים המגדירים את הכניסה למקדש. הפסלים הללו הם 4 פסלים של רעמסס השני. בין רגליו של הפרעה מוצגים בני משפחתו בגודל קטן בהרבה ביחס אליו.

המקדש הקטן

זהו המקש שהוקדש למלכה נפרטרי אשתו החשובה של רעמסס השני, וזהו המקדש השני בהיסטוריה המצרית שהוקדש למלכה. המקדש הראשון הוקדש למלכה נפרטיטי. המקדש הקטן שוכן כ-100 מ"ר מהמקדש גדול של הפרעה. לצידי הכניסה למקדש תוכלו לראות פסלי ענק בגודל מעל 10 מטר. במרכז של כל שלישית פסלים נמצא פסל ענק של נפרטרי, הפסלים זהים בגודלם לפסלי רעמסס השני.

טיולים נוספים בעמק המלכים

בחברת עמק המלכים תוכלו להנות ממגוון של טיולים למצרים האגדית ולהנות מתרבות עוצרת נשימה, נופים, אטרקציות, שווקים, מסעדות ועוד, כמו:

  • טיול לפירמידות.
  • טיול לקהיר.
  • טיול לאלכסנדריה.
  • סאכר אסואן ועוד.

כל מה שנותר לכם, זה לפנות לצוות של עמק המלכים, לבחור את היעד המועדף עליכם ולתאם את הטיול שלכם

הטיולים שלנו

מסע ליוון העתיקה
8 ימים
סטטוס הטיול: בהרשמה
14/10/24 - 21/10/24
צפון יוון
מסע ליוון העתיקה
8 ימים
סטטוס הטיול: הטיול מלא
13/6/24-21/6/24
צפון יוון

תפריט נגישות

WhatsApp Chat