טיול מאורגן לצפון יוון

טיול עומק להיסטוריה ולתרבות המרתקת
של ארץ האלים והגיבורים עם ד"ר אייל מירון
חוויה בלתי נשכחת!

גלריית תמונות

סרטון על צפון יוון

נגן וידאו

יש לכם שאלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים על הטיול הקרוב ליוון

מסלול הטיול

לאחר שננחת באתונה, ניסע צפונה אל מנזר הוסיוס לוקאס אך אל דאגה, עוד נשוב לאתונה ונחווה את העיר המיוחדת הזאת בסוף מסענו. כאן, במנזר הוסיוס לוקאס השקוע בתוך הנוף הסלעי ומוקף עצים וצמחיה נתוודע לראשונה לנצרות האורתודוכסית של יוון ולדמותו של לוקאס בתוך מנזר יפהפה וקדום המעוטר לעייפה באיקונות וסצינות במיטב הסגנון הביזנטי. מן המנזר נמשיך בנסיעה אל ייעדנו הבא הלא היא העיר דלפי. כאן נעמוד משתאים מול מנה גדושה של יופי הצופה אל הנוף ההררי: העיר הקדומה דלפי. בדלפי נשמע על האגדה היפה המסבירה מדוע חשבו היוונים שפה נמצא מרכז העולם וננסה להבין את המושג בראייה השוואתית לדתות אחרות, נבחן את מקדש אפולו, ננסה לפענח את נבואותיה של נביאת האל, הלא היא הפיתיה, ונבדוק מה אומר המדע המודרני על תופעת הנבואה באתר. נראה את בתי האוצרות שנתרמו למקום, נתענג על לוח תוים מוזיקליים מן הקדומים בעולם, ונהנה משכיות החמדה החבויות במוזיאון היפה שבמקום. את הלילה נבלה במלון באראחובה, מרחק דקות אחדות מאתר העתיקות של דלפי.

 

 

נשכים בבוקר היום השני ולאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו אל אחד מאתרי הקרבות הידועים ביותר בהיסטוריה: מעבר תרמופילאיי שם התרחש קרב חשוב ביותר בין היוונים לבין האימפריה הפרסית האדירה. קרב זה שבו הוכיחו אנשי ספרטה היוונית בראשות מלכם ליאונידס את גבורתם העילאית נכנס לספרי ההיסטוריה ועליו התבסס הסרט האפי המרשים "300" בכיכובו של ג'רארד באטלר, סרט שגרף בקופות הקולנוע כמעט חצי מיליארד דולר (נחשוף גם את טעויותיו ההיסטוריות הגסות של סרט זה). לאחר שנבקר באתר נוכל לענות על שתי שאלות מרתקות: מה הקשר בין תרמופילאיי לבין חג הפורים ומי אמר למי, ומדוע: "אדרבא – נילחם בצל".

בדרכנו נכנס לעיירה קטנה שם נסעד ליבנו בארוחת צהרים המשלבת גם הופעה עממית. לאחר הארוחה נעלה שוב לאוטובוס וניסע למטאורה, אחד האתרים המרשימים ביוון ויש האומרים אף בעולם כולו. בתוך נופי הפרא הדרמטיים של הרים דמויי חרוט שפיסל הטבע במהלך מיליוני שנים חבויים מנזרים מקסימים שנבנו במשך שנים רבות במאמץ אדירים על מנת לאפשר לנזירים המקומיים חיים של בידוד מן העולם. בטיולנו במרחב זה נסביר את הרקע הגיאולוגי להיווצרות הנוף יוצא הדופן  המזכיר במידה רבה את הנופים הפראיים שאותם יוכלו מטיילינו לראות בטיולנו לסין, ואף ניכנס לאחד המנזרים על מנת ללמוד על רוחה של הנזירות הנוצרית (השונה מאוד מן הנזירות היהודית!), על חיי היום יום במנזר ועוד.

בתום הביקור נמשיך אל מלוננו ביואנינה לשנת לילה.

בחלקו הראשון של היום נשוטט בעיר המקסימה יואנינה בסמוך להרי פינדוס ולצדו של אגם פאמבוטיס. בניגוד לאתונה ודלפי העשירות בארכיאולוגיה קלאסית מרשימה ובעמודי שיש מעודנים הרי שיואנינה מקרינה איכויות אחרות לגמרי. בתוך העיר נשמר מבצר גדול מן העת החדשה שבתוכו נוכל לשוטט ואף נבקר במוזיאון קטן וחביב המציג את הדתות השונות בעיר. כאן נוכל להתוודע לראשונה לסיפורה המרתק של יהדות יוון שכן ביואנינה יש עדיין קהילה יהודית קטנה ואנו נספר על בית הכנסת שלה ועל  בתי השכונה היהודית הסמוכים לו.

בחלקו השני של היום נצא מיואנינה לדודונה (או דודוני, בהגיה היוונית המודרנית). כאן נראה את מקום החורשה המקודשת לאלים, נשמע על האוראקל, הדרך המיוחדת שבה השתמשו הקדמונים, על מנת לחזות את העתיד באמצעות העצים הקדושים, נתוודע לסיפורו של הגיבור יאסון המחפש את "גיזת הזהב", נבקר בתיאטרון העתיק והמרשים, ונשאל כיצד קשורה דודנה למצרים וללוב? בתום הביקור נשוב למלוננו ביואנינה לשנת לילה.

בשעת בוקר נצא מן המלון בנתיב הררי המתפתל בחבל זגוריה היפהפה. כאן נשמע את סיפורן של נשות זגוריה שזכו לאנדרטה מיוחדת במינה שבה נבקר, ונוכל לראות ערוצי סלע עמוקים שמעליהם גשרי אבן ציוריים ומאחוריהם מסתתר סיפור בלתי שגרתי על פריחה כלכלית באזור דווקא תחת שלטון הכיבוש התורכי במאות השנים האחרונות.

משם נמשיך במסענו אל אחת מהפנינים המדהימות ביותר בטיול: וורגינה. המאוזוליאום (קבר מפואר) שהתגלה בוורגינה מאפשר לנו הצצה אל החיים הטובים והיפים של שליטי העולם העתיק. חיים טובים אלה נקנו במחיר דמים של מלחמות, דיכוי ושעבוד אך הותירו אחריהם שרידים שאי אפשר שלא להתפעל מולם ואותם נראה במוזיאון הצמוד לאתר ומעוצב בטוב טעם: תכשיטי זהב וכסף יפהפיים, כתרים המעוטרים בעלי זהב מעודנים, שריונות מלחמה ומגינים וכמובן הקברים עצמם. כל אלה היו חבויים למעלה מאלפיים שנה בתוך תל קבורה ענק שבתוכו נשתל המוזיאון המודרני. אנו נשוטט באתר המרהיב וננסה לענות על השאלה מי היו אלה שהקימו את האתר המרשים? בתום טיולנו נמשיך ליעדנו הבא, סלוניקי, לשנת לילה.

למרות שלמעלה מחמישים שנה חלפו מאז, רבים מאיתנו בוודאי זוכרים את הסרט הפופולרי "סלומוניקו" בכיכובו של השחקן האהוב ראובן בר יותם, המגולל את סיפורו הנוגע ללב של יוצא סלוניקי המתגורר בשכונת פלורנטין בתל אביב. את היום הזה נקדיש לעירו של סלומוניקו ולמראות שאותם יכולה היתה דמותו לראות בעיר. נשמע על בתי הכנסת היהודיים שהיו בה והיו מרכז חייה של הקהילה היהודית, ונבקר גם באנדרטת השואה המיוחדת שהוצבה במקום מרכזי בעיר. לא רחוק מן האנדרטה נוכל לראות את המגדל הלבן המפורסם של סלוניקי, ומשם נמשיך אל שני אתרים מרשימים במיוחד: האחד הוא שער הקיסר גלריוס המעוטר כמנהג הרומאים ששלטו ביוון בתבליטים עשירים שגולפו באבן, והשני הוא בניין הרוטונדה האדירה המקורה כיפה בגובה 30 מטרים. ננסה להתחקות אחר הסיבות לבנייתו של המבנה, על טיבו ועל גלגוליו ממבנה רומי אלילי למבנה של כנסיה וממנה למבנה מסגד ושוב לכנסיה…גלגולים המשקפים בזעיר אנפין את תולדותיה הסוערות של יוון ההיסטורית. בסוף היום נחזור לשנת לילה למלוננו בסלוניקי.

לאחר ארוחת הבוקר במלוננו נצא מסלוניקי לטיול השלב את שני הנושאים הדומיננטיים בטיולנו: יוון ההיסטורית ושרידיה ויוון המודרנית ונופיה. מסלוניקי נצא לעבר האתר ההיסטורי של העיר פילאיי. כאן נבקר במוזיאון שהוקם על מנת לאצור את הממצאים המרתקים מן האתר. במוזיאון נתוודע לאמנות המשוכללת של רצפות הפסיפס של יוון העתיקה המהוות יצירות אמנות יוצאות דופן ביופיין ובמורכבותן, נראה כתובות, מטבעות ופסלים. עדויות המלמדות על חיי בני האדם במקום לפני דורות רבים, על אהבתם, על מצוקותיהם ומה לא…

ממוזיאון פלה נצא לעבר העיר היפהפיה אדסה, שם נלך לאורך תעלות המים, נשוטט ברחובות הצרים, נראה את המבנים הישנים ונסיים בביקור במפל המים המרשים.

בתום הביקור באדסה ובפלה נשים פעמינו דרומה לעבר העיר וולוס שם נפרוש לשנת לילה.

מן העיר וולוס יטפס האוטובוס שלנו בכבישים ההרריים אל אחד הכפרים היפים ביותר ביוון, הכפר ההררי מקריניצה על רחובו הראשי הציורי, הנופים עוצרי הנשימה הנשקפים ממנו, הרוכלים והמזכרות האופייניות לאזור. אם יתמזל מזלנו והזמן יאפשר זאת נקפוץ לביקור גם המוזיאון המקומי המשובח. לאחר שנהנה מאויר ההרים הצח, נעלה לאוטובוס ונמשיך את נסיעתנו לאתונה שאליה נגיע בשעות אחר הצהרים. את הטעימה הראשונה שלנו מן העיר נטעם באיצטדיון הפנאתנאי המפורסם בעולם כולו, שם נשמע על ריצת מרתון מרגשת ועל תולדותיו של האתר המסמל יותר מכל את העקרון של "נפש בריאה בגוף בריא". וכיוון שבגוף בריא אנו עוסקים נמשיך משם אל מלוננו, נתארגן ונצא לארוחת ערב משותפת במסעדה שבה נחגוג את הלילה האחרון של טיולנו…אך אל דאגה הפנינה שבכתר ושיאו של הטיול עוד ממתינים לנו ביום המחרת. לילה מנוחה!

את יומנו העיקרי באתונה נפתח בביקור אחד היעדים המופלאים ביוון כולה גבעת האקרופוליס הענקית שצלילתה שולטת עד היום בקו הרקיע האתונאי. אין אתר מתאים יותר ואיקוני יותר מזה למי שמבקש להכיר את המורשת היוונית ארוכת השנים. כאן נתוודע לסיפורו של פריקלס, לדמותה של האלה הבתולה אתנה שלכבודה הוקם מקדש הפרתנון, יער עמודי אבן הנחשב ליצירת מופת, לנבואה סתומה שהתגשמה באופן מפתיע, לאמנים ולאדריכלים ובראשם פידיאס הנודע שהקימו מתחם מקדשים מרהיב מגולף בשיש, לעצים מקודשים, לעקרונות התכנון האדריכלי המפתיעים של העמודים הענקיים ולמסורות האלים והאלות. לאחר שנרד מן האקרופוליס נעצור ליד קשת הדריאנוס ומקדשו של האל זאוס האדיר, אבי האלים, ונשמע את סיפורם של שני רשעים ששמם יצא למרחוק. בשעת צהרים נצא מהאוטובוס אל רובע הפלאקה המפורסם. כאן נוכל לשוטט מעט בסמטאות הציוריות, לטעום מן המאכלים המקומיים ולרכוש מזכרות אם נרצה. לאחר הפסקת הצהרים נצעד בסמטאות אל רובע מונסטיראקי היפהפה,  ומשם נפנה אל האגורה (ככר השוק) של אתונה הקדומה, מרכז החיים של העיר: נשוטט בין השרידים הציוריים במקדשו של האל הנפח המכוער הפייסטוס (וכמובן שנכיר גם את אשתו – היפה בנשים), נשוטט בסטואה של אטאלוס ששוחזרה לתפארת בקנה מידה מרשים ונשוטט בתוך הגן היפהפה הטובל בירק תוך שאנו מעלים בדמיוננו את נשיה וגבריה של אתונה הקדומה פוסעים בשבילים אלה ממש לפני דורות רבים מברכים אלה את אלה לשלום, לקול קריאות הרוכלים והקונים הרוכשים ירקות ובשר לארוחת הערב, בעת שפוליטיקאים שאפתנים מסתודדים בפינה בצל אחד הפסלים, וזוגות אוהבים מחליפים מבטים מבויישים. את טיולנו נסיים בביקור קצר במוזיאון הארכיאולוגי של אתונה שהוא אחד המוזיאונים הטובים בעולם שבו קמות לתחיה המיתולוגיה וההיסטוריה היוונית ממש לנגד לעינינו.

בתום ארוחת הערב, עייפים וספוגים ברשמים ובחוויות בלתי נשכחות על תרבותה של יוון העתיקה ושל יוון המודרנית, ניסע באוטובוס לשדה התעופה של אתונה לטיסת ערב מאוחרת שתחזירנו בשלום הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים

14.10-21.10
נחיתה באתונה חזרה מסלוניקי.       

2180 יורו לאדם בחדר זוגי.

350 יורו תוספת לחדר יחיד.

הטבה:
100 יורו הנחה לנרשמים עד 30.6

תנאים והערות

עם ההרשמה תשלום ראשון על סך 1000 ₪

60 יום לפני מועד הטיול תשלום שני  סך 4000 ₪

30 יום לפני מועד הטיול יתרת כל הסכום

התשלום יבוצע בהוראת קבע או מזומן 

כל תשלום יחושב לפי שער היורו מכירה מזומן בבנק הפועלים ביום התשלום

מיום ההרשמה ועד 14 יום ללא דמי ביטול ובלבד שנותרו יותר מ 60 יום למועד הטיול

45-60 יום לפני מועד הטיול דמי ביטול 1000 ₪

44-30 יום לפני מועד הטיול דמי ביטול 3000 ₪

29-15 יום לפני מועד הטיול דמי ביטול 5000 ₪

14 יום ופחות עד מועד הטיול דמי הביטול הינם כל סכום עלות הטיול ללא החזר 

כל החזר בגין ביטול טיול יבוצע בהעברה בנקאית לחשבון ממנו התקבל התשלום 

תנאים אלו הינם חלק בלתי נפרד מההזמנה  ומהוים חוזה בין עמק המלכים המארגנים או מי מטעמם לבין הלקוח.בעצם הרשמותו של מטייל מבטאים הסכמה מפורשת לתנאים המפורטים להלן.

עמק המלכים מזמינים שירותים שונים בחו"ל על פי הצורך לכל טיול.אנו מתחייבים לבצע הזמנת שירותים בחו"ל במיומנות בהקפדה יתרה.אנו נוודא לכל טיול את התנאים על מנת למנוע שיבושים ותקלות.

עמק המלכים או מי מטעמם לא יהיה אחראי לשיבושים ותקלות בלתי צפויים שאינם בשליטתה.

עמק המלכים לא תהיה אחראית לגבי ספקי השירות השונים בכל דבר ועניין לרבות חברות התעופה, המלונות,סידורי הקרקע,השייט,בתי המלון,אשרות כניסה וכדומה.

סדר ימי הטיול, האתרים,המסלול, המלונות ועוד יכולים להשתנות על פי שיקולי המדריך ולטובת הנוסעים וזאת ללא הודעה מראש

במידה והטיול לא יצא כמתוכנן בשל כוח עליון לרבות מזג אויר,אסון טבע,מצב בטחוני,אנו נספק אלטרנטיבה ראוייה או לחילופין זיכוי עתידי. לא יינתן החזר כספי.

במידה ויש צורך בויזה ולא התקבלה ויזה במועד יחויב הלקוח בדמי ביטול על פי מדיניות הביטול שלנו.

על הלקוח מוטלת האחריות הבלעדית לוודא מול משרד הבריאות או כל גורם אחר אשר יראה לנכון את הצורך בחיסונים שונים במידת הצורך

חובה לקנות ביטוח רפואי עם ההרשמות לטיול.

אנו ממליצים להרחיב את הביטוח גם לביטוח מטען וביטול טיול על פי תנאי הפוליסה בחברות השונות.

יש לוודא את תנאי הכבודה בכל טיול. אנו נציין בכל טיול מה כולל וכל שמעבר למשקל הכלול או למספר המזוודות יהיה על חשבון הלקוח.

אין אפשרות לשמור מקומות ישיבה מראש וייתכן אף שבני זוג יושבו בכיסאות נפרדים.

שינוי שם או אות לאחר ההרשמה עשוי לגרום לתוספת משמעותית בעלות כרטיס הטיסה שיחולו על הלקוח.

עמק המלכים רשאים להחליף מדריך לפי הצורך ועל פי שיקול דעתה והדבר לא יהווה עילה לביטול הטיול.

ביצוע הטיול מותנה במינימום משתתפים במידה ולא יצא הטיול מסיבה זאת. עמק המלכים תחזיר את כל הכספים ששולמו למעט הוצאת ויזה באם הייתה כזאת ולא תהיה כל טענה נוספת כלפי עמק המלכים או מי מטעמה 

 • טיסות בינלאומיות
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה
 • ארוחת בוקר וארוחת ערב (לפעמים תוחלף ארוחת הערב לצהריים)
 • מסי נמל, דלק והיטלים שונים
 • מס תיירות במידה ויחול
 • אטובוס ממוזג ומרווח
 • ערכות שמע איכותיות
 • מדריך ישראלי מנוסה
 • מדריך מקומי
 • מלווה קבוצה ישראלי (חשוב מאוד לרווחת הקבוצה והמדריך)
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • צ'ופרים ומים מינרליים באוטובוס
 • מזוודה 20 ק"ג ועוד תיק יד למטוס (טרולי)
 • ימי סיור מלאים
 • כרטיסי כניסה לאתרים על פי התוכנית
 • מפגש עם חברי הקבוצה לפני הטיול עם המדריך המארגנים והמלווה (יתקיים בקפה בגינה בירושלים)
 • הוצאת ויזה במידת הצורך
 • ביטוח נסיעות רפואי חובה על על הלקוח
 • שתייה וארוחות נוספות
 • כל מה שאינו כלול בתוכנית

עמק המלכים

צוות מדריכים מקצועי ומיומן

המדריכים בעמק המלכים נבחרים בקפדנות יתרה, הינם מקצועים, מנוסים, בעלי כרזימה וידע רב, מומחים בהיסטוריה של העולם העתיק כמו גם בארכיטקטורה, תולדות האומנות והדתות השונות וקשובים לצרכי המטיילים. הידע בטיול מועבר דרך אנקדוטות וסיפורים מרתקים עם חוש הומור.

ד"ר אייל מירון

מרצה ויועץ אקדמי לפרויקטים היסטוריים-ארכיאולוגיים ד"ר אייל מירון הוא היסטוריון ותיק המתמחה בייעוץ למוזיאונים ואתרי מורשת. ערך וכתב עשרות ספרים העוסקים בהיסטוריה וארכיאולוגיה, לימד במחלקה לארכיאולוגיה ולימודי ארץ ישראל באוניברסיטת בר אילן ובמחלקה למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. ד"ר מירון עוסק בהדרכה בארץ ובחו"ל קרוב ל-40 שנה, מלמד במוסדות אקדמיים רבים כמו גם בקורס צוערי משרד החוץ, והכשיר אלפי מורי דרך במהלך השנים.

רוני אלה

מורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות בעלים של מלון ומסעדת בית בגינה בירושלים ניסיון של 30 שנה בענף התיירות.

למה לטייל איתנו?

עמק המלכים הינו עסק פרטי המנוהל על ידי מורה דרך מוסמכים מטעם משרד התיירות. אנו מארגנים טיולי בוטיק גאוגרפיים ולימודיים בארצות העולם העתיק ומעבר. בטיולנו אנו דואגים לרמה גבוהה של שירותים מקומיים ולדבר החשוב ביותר ההדרכה.
 
הדרכה בטיול יכולה להיות קרדינלית להנאה בטיול. בסמוך ולפני כל טיול אנו חוקרים שוב את האתרים בשטח כי מידיי פעם ישנם שינויים ולכן אנו דואגים להיות מעודכנים ולתת למטילנו את המיטב ולנצל את זמן הטיול באופן היעיל ביותר ומבלי לבזבז זמן עקב שינויים מבאתרים השונים.
עקב העובדה שהכל מתבצע על ידינו באופן אישי אנו זמינים 24/7 לכל שאלה/ בקשה או עזרה בכל נושא.

מאחר ואנו אשר בוחרים מאת המסלול והאתרים בפינצטה (ישנם הרבה אתרים פופולריים שקיבלו הרבה יחסי ציבור אבל בעצם אין בהם ממש) על פי שיקולנו המקצועיים ולא על פי אינטרסים כלכליים של נותני השירותים בחו"ל. הלקוח נהנה מטיול שהינו כטיול פרטי ומקבל תמורה מלאה לכספו.
כך יש באפשרותנו להיות גמישים בכל דבר ועניין בעת הצורך. גנמישות זאת הינה הכרכית בטיולים בכלל ובטיולים מאורגנים בפרט. אין אנו צריכים לקבל אישור מהנהלת החברה בארץ (כי אנו ההנהלה שנמצאת עימכם).או כל דבר בירוקרטי אחר.
 
אנו גם מתכנני הטיול גם המשווקים גם המדריכים וגם המלווים כך שתמיד הלקוח נמצא בקשר ישיר איתנו ללא צורך במתווכים על כל המתמע מכך.
בהדרכה אחד הדברים החשובים ביותר בטיול בפרט לאיזורים עם הסטוריה עשירה כמו יוון, איטליה,מצרים,סין  חשוב שהמדריך יהיה מקצועי מומחה וגם מעביר את החומר באופן שינעם למטייל בחביבות ובנעימות עם חוש הומור ולכן אנו בוחרים את מדריכנו בקפידה ייתרה.

קצת על יוון

יוון, הלאס. מה לא נאמר עליה? ארץ האלים השובה את הדמיון…ערש הדמוקרטיה המערבית…המקום שבו התהלכו הפילוסופים סוקרטס, אפלטון ואריסטו, התרבות שבה החל המסע הארוך והמהוסס שעיצב את המדע המודרני כאשר חלוצי המדעים ניסו להקיף במחשבתם שמים וארץ.

זו ארץ המקדשים הדוריים היוניים והקורינתיים מלאי ההדר והיופי, המנזרים המופלאים מעוטרי האיקונות, בתי כנסת השומרים את תהילת העבר של קהילות יהודיות, וזכרו של שלטון מוסלמי המרחף מעל. זו ארצם של הרקלס הגיבור שעמד בניסיונות אימתניים וסופו הטרגי מהדהד עד ימינו, של פרסאוס שכרת את ראשה של מדוזה בעלת שיער הנחשים, סיפורים על אהבה קנאה וגורל אכזר שהוצגו לראשונה על במות התיאטרון היווני, דמויות אפופות יוהרה כאדיפוס האומלל וגיבורים שאפתנים כתזאוס שיצא לחפש את גיזת הזהב.

זו ארצם של המלך פיליפוס שאת אוצרותיו נראה ושל ובנו אלכסנדר מוקדון, שהשליט את מרותו גם על ארץ ישראל. זו גם ארצו של אנטיוכוס הרביעי המוכר לנו היטב מחג החנוכה.

בטיול העומק בצפון יוון נשוטט בדרכי הנוף הדרמטי, באור התכלת העזה, נחלוף במנהרות המודרניות המבתרות את ההרים הנישאים, נבקר באתרי עתיקות ובמוזיאונים, במפלי מים שוצפים, בהרים שנוצרו בתהליכים גיאולוגיים מרתקים, במצודות ענק, בפסלי הנצחה ובגשרים ציוריים. בדרכנו נלמד את סיפורה של יוון ההיסטורית לצד סיפורה של יוון המודרנית, נשתאה לנוכח תכשיטי זהב מופלאים, נלמד על קברי קדמונים מעוטרים ונחקור שרידי ערים ומקדשים המהדהדים את קולם של אנשים שחלפו ואינם עוד. נשמע על האדריכלות ואמנות הקדומה, נתוודע למכמני השפה היוונית, ונחקור את ההשפעות ההדדיות בין תרבות יוון לתרבותה של ארץ ישראל הקדומה.

לצד אלה נשמע גם על החברה היוונית המודרנית והקשיים שעימם היא מתמודדת, על המוסיקה והאוכל המהווים מרכיב כה חשוב בתרבות זו ועל מה לא… וכל זאת כשמעל הכל מתנשא בהוד מלכות הר האולימפוס הטובל בעננים וממנו משקיפים בבדידותם אלי העבר שכמעט נשכחו מלב. אלים שפעם השתעשעו בגורלם של בני האדם כבובות על חוט ועתה הם עצמם נחתמו בשאגת צער בין דפיה המצהיבים של ההיסטוריה.

תפריט נגישות

WhatsApp Chat