טיול מאורגן לסין

טיול עומק להיסטוריה ולתרבות המרתקת
של האימפריה באמצע העולם
עם ד"ר אייל מירון
חוויה בלתי נשכחת!

גלריית תמונות

הצצה לטיול שלנו בסין

יש לכם שאלות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים על הטיול הקרוב לסין

מסלול הטיול

היום נעלה נרגשים על טיסתנו שתיקח אותנו מנמל התעופה בן גוריון אל סין.

לאחר שננחת בבייג'ינג, יעדנו הראשון, נצא לביקור במקדש המדהים של הלאמה בבייג'ינג, כבר בביקור ראשון זה נתוודע על הארכיטקטורה המרשימה אל הצבעים ואל הסמלים שנראה גם באתרים אחרים במסענו ונתחיל להבין כיצד לפענחם. נמשיך משם אל מקדש קונפוציוס השכן, ונשמע על הפילוסופיה המוסרית והפוליטית של אחד מגדולי ההוגים בהיסטוריה ששינה את דמותה של סין. בשעות הערב נבקר בכפר האולימפי שם נצפה בתאורה המיוחדת, על איצטדיון "קן הציפורים", ועל "בריכת הקוביה" שהפכו לסמליה של בייגנ'ינג במאה ה-21 תוך שמירה על עקרונות האיזון וההרמוניה של הפנג שוויי. לאחר ארוחת ערב שבה נטעם לראשונה ממעדניה של סין נושב למלוננו למנוחת לילה.

את יומנו השני בבייג'ינג נקדיש להיכרות מעמיקה עם העיר. את יומנו נפתח בביקור בתוך דגם ענק של העיר שנפתח רק לאחרונה ונשתעשע כבקיאים ומנוסים לזהות בו את האתרים שאותם ראינו רק אתמול. משם נמשיך לאחד האתרים הידועים ביותר בעולם הלא הוא כיכר טייאננמן המפורסמת שבה צולמה תמונת האזרח העומד מול הטנקים, שהפכה אחת התמונות האיקוניות ביותר במאה ה-20, נצפה לעבר המאוזוליאום של מאו דזה דונג שהצעיד את סין קדימה במחיר יקר ביותר, נחקור את האנדרטה בכיכר ונלמד כיצד צעדה סין מתוך עברה המסורתי אל חזית המאה ה-21. ובמעבר חד משם נשוב אל סין המסורתית ונכנס אל תוך מעבה "העיר האסורה", אל חצרותיה ארמונותיה והמאבקים הסמויים בין סריסי סין קיסריה והנשים אדירות ההשפעה שלעתים לפתו את האימפריה ביד ברזל. את ביקורנו בעיר האסורה נחתום בתצפית יפהפיה מגבעת הפחם.

את יומנו השלישי בבייג'ינג נתחיל בביקור מלכותי מענג בארמון הקיץ החבוק על ידי "גן טיפוח ההרמוניה" סמוך לבייג'ינג. שם נספר על הקיסרית הקשוחה צה שי, נטייל כמו קיסרים לאורך מסדרון עץ באורך למעלה מ700 מטרים(!) המעוטר בציורים יפהפיים ועתיקים לצד אגם פסטורלי, נבקר באתר שנבנה על פי חלומו של הקיסר, ונשמע על מקורות המימון הבלתי צפויים ששימשו להקמת הפרוייקט. משם נמשיך לביקור בארמונו של הנסיך קונג, נתבשם מן הצמחיה והמבנים ומן הסיפורים העסיסיים המתחבאים מאחורי מבני הארמון. לקינוח נבקר במקום שבו עומד עד היום אחד הפעמונים האדירים ביותר שנוצרו אי פעם ביד אדם, במנזר הפעמונים המופלא. לאחר מנוחה נצא בשעות הערב לטיול נינוח באחת השכונות העתיקות של בייג'ינג (החוטונג) ששומרו בשנים האחרונות כחלק מפרוייקט ממשלתי נרחב, נראה את מגדל הפעמון ומגדל התוף המפורסמים, נתוודע לחיי התושבים ונשוטט להנאתנו לאורכו של רחוב שנראה כאילו הוא מתפתל עד אינסוף ובו מאות חנויות ודוכנים צבעוניים, מיני מאכלים ודברי מתיקה מקומיים שריחם נידף למרחוק ובסופו תמתין לנו מסעדה מקומית שבה נסעד את ארוחת הערב לצד בני המקום.

ביקור בסין אינו יכול להיות שלם ללא ביקור בסמל המוכר ביותר של התרבות הסינית הלא הוא החומה הגדולה. ביומנו הרביעי בסין נצא אל מחוץ לבייג'ינג ונעלה אל שרידיה המרשימים והמשוקמים של החומה הגדולה שפעם הגנה על סין מפני אוייביה. נצעד על גבי החומה ונחקור אותה ואת מגדליה, נשמע את סיפורו של בונה החומה הקיסר האדיר שייצר את הקיסרות הסינית, נבין כיצד קשורים זאבים למערך ההתראה שהיה בחומה ונצפה על הנוף המרהיב הפרוש סביבה. 

בדרכנו נסור לביקור גם באתר נוסף שבו טמונים קברי קיסרי אחת השושלות החשובות בתולדות סין, הלא היא שושלת מינג. כאן נכיר את הצב המוזר, שהיה לא פחות ולא יותר מאשר בנו התשיעי של מלך הדרקונים את דרך הרוחות, ונתפעל ממה שנמצא בתוך קברו התת-קרקעי העצום של אחד הקיסרים.

היום ניפרד בעצב מבייג'ין, בדרכנו לסיאן (שיאן). אבל לא נעזוב בטרם נבקר באחת משכיות החמדה הנפלאות של העיר: מקדש השמים (מקדש טיין טאן) שבו קיימו הקיסרים פעמיים בשנה את הטקסים שאיפשרו לעולם ולקיסרות להמשיך להתקיים לנצח. בביקורנו במקום נלמד כיצד בוצעו הטקסים בחרדת קודש ומדוע הוטל עוצר על כל תושבי העיר, נלמד על חשיבותם של המספרים המגולמים באדריכלות האתר לפי הספר החשוב "ספר התמורות", נבקר באולם "שלוש אבני ההד", נעלה על המזבח העגול ונשמע על לוחות האבות השמורים במקדש. ממקדש השמים ניסע לשדה התעופה שממנו יוצאת טיסתנו לסיאן. עם הגיענו נתמקם במלון לשנת לילה.  

סיאן היא עיר נפלאה ומכניסת אורחים שהיתה בימי שושלת טאנג העיר החשובה בסין שלידה נקבר הקיסר הצהוב המיתולוגי. כאן גם מתחילה דרך המשי המפורסמת. בטיולנו היום נצא לבקר באחד מן האתרים המרשימים ביותר בעולם העתיק: אלפי פסלי חיילי טרהקוטה, פרשים ורגליים קצינים וחיילים פשוטים, שהתגלו בקברו של הקיסר צ'ין שה הואנג די, קיסר אדיר שקברו גדול כמו עיר ממוצעת אך הוא סיים את חייו לצד דגים מלוחים…נתפעל מן הממצאים הבלתי רגילים ובמיוחד מדגמי המרכבות היפהפיות שסודותיהן מתחבאים בפרטים הקטנים הנעלמים מן העין. בתום ביקורנו באתר נרד אל ארמונה של ליידי שסיפורה הטראגי מומחז באופרה סינית מרהיבת עין שבה נצפה בשעות החשכה לצד מאות מבקרים סינים. לאחר הביקור באופרה נמחה בחשאי דמעה מעינינו ונשוב לסיאן לשנת לילה. 

את היום השמיני למסענו נקדיש לחקר העיר סיאן עצמה. בשעות הבוקר נבלה במוזיאון סיאן היפהפה העומד המוקף גנים מוריקים בלב העיר. כאן נוכל לראות את אחד האוספים המשובחים בעולם של פסלי בודהא, לצד מוצגים אחרים מן התרבות הסינית העשירה. מן המוזיאון נצא לביקור בפגודת האווז הגדולה שהוקמה כחלק ממתחם גדול לפני כאלף וארבע מאות שנים ושינתה פניה מאז. המבנה הנחשב ליפה ביותר בשיאן כולל פסלי ענק מוזהבים של הבודהא ולצידו מבנים ובהם תבליטי נחושת ענקיים המכסים את הקירות ומציגים את אחד המסעות הידועים ביותר בהיסטוריה הסינית – מסעו של הנזיר שואן דזאנג להודו שממנה הביא לסין את תורתו של הבודהא. לאחר הביקור בפגודה נקפוץ לביקור במסגד מוסלמי בלתי שגרתי השונה מאוד מאלה המוכרים לנו במזרח התיכון. נשוטט במסגד, נפענח את סמליו ונלמד מה אומרות הכתובות המתנוססות מעל שעריו. כשנצא מן המסגד נוכל לשוטט להנאתנו בסמטאות הצרות והמרתקות של הרובע המוסלמי הסמוך, ונקנח בחומת העיר שהשתמרה להפליא. בשעת ערב נמריא מסיאן לג'נגג'יאג'יה.   

הבוקר נרשה לעצמנו להתפנק לאחר טיסת הלילה ולהתעורר מאוחר. לאחר מכן נטפס ברכבל באורך למעלה מ-7 קילומטרים הסמוך למלוננו לעבר פסגת הר טיאן מן המתנשא מעל העיר בגובה 1280 מטרים, ונצפה מכל מקום בה. בפסגת ההר נוכל לראשונה להתרשם מן הנופים הפראיים ורבי הרושם של אזור זה של סין, נצעד בתוך הירק, נלך על גבי גשר זכוכית ונחקור את חביוניו של ההר היפהפה ובמיוחד את המערה שצידה פעור כמעין חלון עצום ממדים לעבר הנוף. אכן זו אתנחתא נפלאה של טבע בטיולנו! (וזהו רק פתיח ליופי שממתין לנו מחר!).

היום העשירי למסענו יוקדש לנסיעה אל נופיה היפים של ג'אנגג'יאג'יה. את יומנו נפתח בגשר הזכוכית הארוך בעולם שתוכנן על ידי האדריכל הישראלי חיים דותן. אין ספק שזהו הישג טכנולוגי ואמנותי בלתי רגיל שכן הגשר התלוי שרצפתו שקופה (אל דאגה – לחוששים יש מעבר שאינו שקוף) נמתח בין שני מצוקים לאורך כמעט חצי קילומטר מעל לקניון הגדול המתחתר בעומק כ300 מטרים מתחתינו ומהווה אטרקציה שאליה מגיעים מבקרים מכל רחבי העולם בשנים האחרונות. נלמד על הגשר, על הטכנולוגיה המשמשת לבנייתו ועל חלקיו השונים ולאחר שנחצה אותו נוכל לרדת במעלית נוף שקופה אל ערוץ הקניון שמתחתינו. כאן נצעד בשביל נוח ומתפתל בינות מצוקים וצמחיה, ואף נעלה על ספינה קטנה שתסייע לנו לחצות קטעים אחדים, כשמדי פעם נעבור ליד מפלים מרהיבים, נאזין לקול ציוץ הציפורים ונתמסר לשלווה שמשרה הצמחיה העבותה לאור קרני השמש המבצבצת בינות לקרעי התכלת שמעל המצוקים.  

היום בבוקר ניפרד מג'אנגג'יאג'יה ונצא בנסיעה ברכבת של שעות אחדות ליעדנו הבא, גווילין. לאחר התרעננות נצא לשייט רגוע של ערבית לאורך שני נהרות וארבעה אגמים, בנוף לילי מואר וקסום תוך שאנו חוצים גשרים אגמים וסכרים בלב העיר היפה. 

הבוקר נקפוץ לביקור במערת נטיפים יפהפיה, נלמד על התהליכים הגיאולוגיים היוצרים מערות אלו ונבלוש סביבנו על מנת לזהות ולאתר את הדמויות והצורות המסתתרות לדעת מארחינו הסינים בתצורות הסלע היפהפיות. בתום הביקור באתר נצא עם האוטובוס לנסיעה אל מלוננו הנמצא באזור טראסות האורז בלונג'י. יש הקוראים לסין ארץ האורז בשל חשיבותו של גידול זה לכלכלת המדינה. אך כיצד מיצרים כמויות גדולות כל כך של אורז? נצא לטיול בטראסות (מדרגות חקלאיות) האורז המפורסמות בכל העולם, ונלמד על שיטת הגידול הבלתי רגילה. 

לאחר ארוחת הבוקר נצא למסע באוטובוס לנופי יאנגשו המרשימים ומשם נמשיך לשדה התעופה לטיסת ערב לשנגחאי.

 אם בייגי'נג היא ירושלים הסינית, עיר שמרנית מסוגרת ומאופקת הרי ששנגחאי היא תל אביב הסינית, עיר מודרניסטית תוססת ופתוחה לעולם. הבוקר נצא לביקור מרתק באתר שהוא ככל הנראה היפה והמרשים ביותר בשנגחאי ואחד היפים בסין כולה: גני איואניו. עם כל גודלו של האתר הרי שהשיטוט בשביליו יוצר תחושת אינטימיות כובשת: נפסע בינות לבניינים, הגשרונים המקסימים, מעברי המים ונחפש כהרגלנו סמלים חבויים (שאותם כבר נדע לזהות בשלב זה…) על הקירות על הרצפה ומעל לגגות המעוטרים. מאוחר יותר נצא לביקור באזור הבונד, חלקה הוותיק של העיר שעדיין שומר על חינה של התקופה הקולוניאלית על בניניה ורחובותיה לצד מגדלי ענק סופר-מודרניים, מן הגבוהים בעולם, היוצרים את קו הרקיע האופייני כל כך של שנגחאי. נשמע את סיפוריהם של הבנינים המיוחדים ובפרט את סיפורן של המשפחות היהודיות ורבות ההשפעה של העיר בראשית המאה ה-20 אך גם על האירועים העגומים שהתרחשו במהלך המאה ה-19 והותירו משקעים קשים בליבם של הסינים ביחס למערב. 

את היום נסיים במסעדה לארוחת ערב חגיגית לסיכום הטיול.

את יומו האחרון של מסענו נתחיל במתחם בית הכנסת המרשים של הקהילה היהודית בעיר שהפך בשנים האחרונות למוזיאון מושקע ומרשים ביותר. כאן נשמע על תולדות הקהילה, על הפליטים שמצאו מקלט בעיר ושיקמו בה את חייהם בעקבות השואה ועל מעמדן של הדת היהודית והקהילה היהודית בסין המודרנית. בהמשך היום נצא לביקור במוזיאון שנחגאי המשובח שבו למעלה מ-120,000 מוצגים המשקפים את האמנות, הארכיאולוגיה, הקליגרפיה, הפיסול, הציור והטקסטילים הסיניים. בלתי אפשרי להקיף את כל העושר הזה אפילו בימים אחדים אך אנו נבחר להתמקד בכמה מן המוצגים המרשימים ביותר במוזיאון. 

אכן, אין סיום נעים ומרגש יותר למסענו הארוך בסין. עמוסים ברשמים ובידע על תרבות מדהימה זו ועל אנשיה שאליהם נחשפנו במשך כמעט שבועיים של חלום, נעלה אל המטוס שישיבנו הביתה בשלום.

 

"צט ייה צ'ונג גואה" – להתראות – הארץ שבאמצע העולם, ונפגש בטיול הבא!

תאריכי יציאה ומחירים

8/9/24 עד 24/9/24
נחיתה בייג'ין חזרה שנגחאי   

המחיר לאדם בחדר זוגי הינו:
– 4900$ לנרשמים עד ה-31/07
– 5260$ לנרשמים מה-01/08 ועד 15/08
– 5460$ לנרשמים מה-15/08 ועד תום ההרשמה

850 דולר תוספת לחדר יחיד

תנאים והערות

עם ההרשמה תשלום ראשון על סך 3000 ₪

90 יום לפני מועד הטיול תשלום שני על סך 4000 ₪

60 יום לפני מועד הטיול יתרת כל הסכום

התשלום יבוצע בהוראת קבע או מזומן 

כל תשלום יחושב לפי שער הדולר האמריקאי מכירה מזומן בבנק הפועלים ביום התשלום

מיום ההרשמה ועד 14 יום ללא דמי ביטול ובלבד שנותרו יותר מ 60 יום למועד הטיול

45-60 יום לפני מועד הטיול דמי ביטול 1000 ₪

44-30 יום לפני מועד הטיול דמי ביטול 3000 ₪

29-15 יום לפני מועד הטיול דמי ביטול 5000 ₪

14 יום ופחות עד מועד הטיול דמי הביטול הינם כל סכום עלות הטיול ללא החזר 

כל החזר בגין ביטול טיול יבוצע בהעברה בנקאית לחשבון ממנו התקבל התשלום 

תנאים אלו הינם חלק בלתי נפרד מההזמנה  ומהווים חוזה בין טיולי העולם העתיקם המארגנים או מי מטעמם לבין הלקוח. בעצם הרשמתו של מטייל מבטאים הסכמה מפורשת לתנאים המפורטים להלן.

טיולי העולם העתיק מזמינים שירותים שונים בחו"ל על פי הצורך לכל טיול.אנו מתחייבים לבצע הזמנת שירותים בחו"ל במיומנות בהקפדה יתרה.אנו נוודא לכל טיול את התנאים על מנת למנוע שיבושים ותקלות.

טיולי העולם העתיק או מי מטעמם לא יהיה אחראי לשיבושים ותקלות בלתי צפויים שאינם בשליטתה.

עמק המלכים לא תהיה אחראית לגבי ספקי השירות השונים בכל דבר ועניין לרבות חברות התעופה, המלונות, סידורי הקרקע, השייט, בתי המלון, אשרות כניסה וכדומה.

סדר ימי הטיול, האתרים, המסלול, המלונות ועוד יכולים להשתנות על פי שיקולי המדריך ולטובת הנוסעים וזאת ללא הודעה מראש.

במידה והטיול לא יצא כמתוכנן בשל כוח עליון לרבות מזג אויר,אסון טבע,מצב בטחוני,אנו נספק אלטרנטיבה ראוייה או לחילופין זיכוי עתידי. לא יינתן החזר כספי.

במידה ויש צורך בויזה ולא התקבלה ויזה במועד יחויב הלקוח בדמי ביטול על פי מדיניות הביטול שלנו.

על הלקוח מוטלת האחריות הבלעדית לוודא מול משרד הבריאות או כל גורם אחר אשר יראה לנכון את הצורך בחיסונים שונים במידת הצורך

חובה לקנות ביטוח רפואי עם ההרשמות לטיול.

אנו ממליצים להרחיב את הביטוח גם לביטוח מטען וביטול טיול על פי תנאי הפוליסה בחברות השונות.

יש לוודא את תנאי הכבודה בכל טיול. אנו נציין בכל טיול מה כולל וכל שמעבר למשקל הכלול או למספר המזוודות יהיה על חשבון הלקוח.

אין אפשרות לשמור מקומות ישיבה מראש וייתכן אף שבני זוג יושבו בכיסאות נפרדים.

שינוי שם או אות לאחר ההרשמה עשוי לגרום לתוספת משמעותית בעלות כרטיס הטיסה שיחולו על הלקוח.

טיולי העולם העתיק רשאים להחליף מדריך לפי הצורך ועל פי שיקול דעתה והדבר לא יהווה עילה לביטול הטיול.

ביצוע הטיול מותנה במינימום משתתפים במידה ולא יצא הטיול מסיבה זאת. עמק המלכים תחזיר את כל הכספים ששולמו למעט הוצאת ויזה באם הייתה כזאת ולא תהיה כל טענה נוספת כלפי עמק המלכים או מי מטעמה 

 • טיסות בינלאומיות
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה
 • ארוחת בוקר וארוחת ערב (לפעמים תוחלף ארוחת הערב לצהריים)
 • מסי נמל, דלק והיטלים שונים
 • מס תיירות במידה ויחול
 • אטובוס ממוזג ומרווח
 • ערכות שמע איכותיות
 • מדריך ישראלי מנוסה
 • מדריך מקומי
 • מלווה קבוצה ישראלי (חשוב מאוד לרווחת הקבוצה והמדריך)
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • צ'ופרים ומים מינרליים באוטובוס
 • מזוודה 20 ק"ג ועוד תיק יד למטוס (טרולי)
 • ימי סיור מלאים
 • כרטיסי כניסה לאתרים על פי התוכנית
 • מפגש עם חברי הקבוצה לפני הטיול עם המדריך המארגנים והמלווה (יתקיים בקפה בגינה בירושלים)
 • הוצאת ויזה במידת הצורך
 • ביטוח נסיעות רפואי חובה על על הלקוח
 • שתייה וארוחות נוספות
 • כל מה שאינו כלול בתוכנית

טיולי עולם העתיק

צוות מדריכים מקצועי ומיומן

המדריכים בטיולי העולם העתיק נבחרים בקפדנות יתרה, הינם מקצועיים, מנוסים, בעלי כרזימה וידע רב, מומחים בהיסטוריה של העולם העתיק כמו גם בארכיטקטורה, תולדות האומנות והדתות השונות וקשובים לצרכי המטיילים. הידע בטיול מועבר דרך אנקדוטות וסיפורים מרתקים עם חוש הומור.

ד"ר אייל מירון

מרצה ויועץ אקדמי לפרויקטים היסטוריים-ארכיאולוגיים ד"ר אייל מירון הוא היסטוריון ותיק המתמחה בייעוץ למוזיאונים ואתרי מורשת. ערך וכתב עשרות ספרים העוסקים בהיסטוריה וארכיאולוגיה, לימד במחלקה לארכיאולוגיה ולימודי ארץ ישראל באוניברסיטת בר אילן ובמחלקה למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. ד"ר מירון עוסק בהדרכה בארץ ובחו"ל קרוב ל-40 שנה, מלמד במוסדות אקדמיים רבים כמו גם בקורס צוערי משרד החוץ, והכשיר אלפי מורי דרך במהלך השנים.

רוני אלה

מורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות בעלים של מלון ומסעדת בית בגינה בירושלים ניסיון של 30 שנה בענף התיירות.

למה לטייל איתנו?

טיולי העולם העתיק הינו עסק פרטי המנוהל על ידי מורה דרך מוסמכים מטעם משרד התיירות. אנו מארגנים טיולי בוטיק גאוגרפיים ולימודיים בארצות העולם העתיק ומעבר. בטיולנו אנו דואגים לרמה גבוהה של שירותים מקומיים ולדבר החשוב ביותר ההדרכה.

הדרכה בטיול יכולה להיות קרדינלית להנאה בטיול. בסמוך ולפני כל טיול אנו חוקרים שוב את האתרים בשטח כי מידיי פעם ישנם שינויים ולכן אנו דואגים להיות מעודכנים ולתת למטילנו את המיטב ולנצל את זמן הטיול באופן היעיל ביותר ומבלי לבזבז זמן עקב שינויים מבאתרים השונים.
עקב העובדה שהכל מתבצע על ידינו באופן אישי אנו זמינים 24/7 לכל שאלה/ בקשה או עזרה בכל נושא.

מאחר ואנו אשר בוחרים מאת המסלול והאתרים בפינצטה (ישנם הרבה אתרים פופולריים שקיבלו הרבה יחסי ציבור אבל בעצם אין בהם ממש) על פי שיקולנו המקצועיים ולא על פי אינטרסים כלכליים של נותני השירותים בחו"ל. הלקוח נהנה מטיול שהינו כטיול פרטי ומקבל תמורה מלאה לכספו.
כך יש באפשרותנו להיות גמישים בכל דבר ועניין בעת הצורך. גנמישות זאת הינה הכרכית בטיולים בכלל ובטיולים מאורגנים בפרט. אין אנו צריכים לקבל אישור מהנהלת החברה בארץ (כי אנו ההנהלה שנמצאת עימכם).או כל דבר בירוקרטי אחר.

אנו גם מתכנני הטיול גם המשווקים גם המדריכים וגם המלווים כך שתמיד הלקוח נמצא בקשר ישיר איתנו ללא צורך במתווכים על כל המתמע מכך.
בהדרכה אחד הדברים החשובים ביותר בטיול בפרט לאיזורים עם הסטוריה עשירה כמו יוון, איטליה,מצרים,סין  חשוב שהמדריך יהיה מקצועי מומחה וגם מעביר את החומר באופן שינעם למטייל בחביבות ובנעימות עם חוש הומור ולכן אנו בוחרים את מדריכנו בקפידה ייתרה.

קצת על סין...

"הארץ שבאמצע העולם" הוא שמה של סין בסינית. ארץ המתגאה ברצף תרבותי בן 3500 שנים, ובה 56 לאומים שונים הדוברים שפה הנשמעת כמו שירה ולה כתב ציורי ומופשט, מהקשים בעולם, אמנות של קווים שבריריים ואדריכלות מעודנת, יערות ערמונים ועצי גינקו, מקדשים אדומים-צהובים הטובלים בניחוח קטורת. דתות ואמונות מרתקות כבודהיזם, דאואיזם, קונפוציוניזם ואמונה באלילים, עוצמה תרבותית ואנושית המתורגמת לכוח כלכלי צבאי ופוליטי אדיר שצומח לממדים שהאנושות לא ידעה כמותם בעבר.

במסענו לסין ההיסטורית והמודרנית נתוודע לתרבות ומנהגים שונים מאוד מאלה שלנו. נחקור את מכמני "העיר האסורה", על קיסריה פילגשיה וסריסיה, נשמע על סיפורו של בונה החומה הגדולה, קיסר שהעלה באש ספרים והיה אחוז תאווה לחיי אלמוות שהביאה בסופו של דבר למותו…

נחייך בחזרה אל בודהא צוחק ונסתתר מאש הדרקונים במקדש. נלך על גשר זכוכית מדהים מעל תהום, נבקר בטראסות האורז המיתולוגיות, נראה את תופי האבן המיסתוריים, נבין מה ההבדל בין אדריכלות טיבטית לזו של בני חאן, נשוטט במערת נטיפים עוצרת נשימה, נשמע על קיסר במעצר בית ועל פסלי אלפי חיילים קבורים באדמה, נחווה אופרה סינית אותנטית, נבקר במסגד ובבית כנסת השונים כל כך מאלה המוכרים לנו, ונכיר את סיפורן של הקהילה היהודית והקהילה המוסלמית בסין.  

בין לבין נשמע על המנהגים והחגים הסיניים, על שריפת הכסף, פולחן האבות ואלי המטבח, על אמנות הקליגרפיה, על הציור המעודן הנראה כאילו צויר על ידי ערפילי הבוקר, על סין המודרנית והבעיות שאיתן היא מתמודדת, נטעם מן המאכלים האופייניים, וננסה להבין את מדיניות החוץ ומדיניות הפנים של הענק הסיני כלפי העולם הקטן שסביבו ובעיקר את היחסים המורכבים עם מדינת ישראל.

תפריט נגישות

WhatsApp Chat